Accept

This page uses cookies.

Find out more about cookies and related settings in your browser. By visiting this page you agree to use cookies.

Articles Forum Firms  

Search:

Advert
User panel
Login: 
Pass: 

•  don't have an account yet ?
Expert advice
Recently Discussed
Business
Forum

Temat:

ile za ,,zrobienie,,lazienki?

Category: Building on islands » Technical help
Author Post

bob2000
Sent: 23:42 (09.02)
Chcialbym dowiedziec sie jak sie cenicie tak tab popularnym rynku jak lazienki.Chodzi mi o jak najczestszy standard czyli : lazienka okolo 4-5 mkw ,skucie wszystkiego ,wyniesienie,plytki sciana i podloga,wanna/ewentylanie prysznic/sufit-spotlighty itd...Ja nie schodze ponizej 3000 -3500 funtow staram sie cenic i wiem jak wykonuje swoja robote /pracuje ze wspolnikiem/jednak nasi rodacy budowlancy potrafia mi zepsuc rynek robiac za 1000 a nawet 800..jak sobie z tym radzicie,jakie macie ceny.Ja pracuje i mieszkam w Birmingham.Pozdrawiam.

minne
Sent: 08:22 (10.02)
Srednia cena u mnie to kolo 2500 u prywatnej osoby -moze byc troche mniej lub sporo wiecej
w zaleznosci od wielu droniejczych i wiekszych czynnikow.W cene wliczam kleje,rurki,wywoz smieci,kable jesli jest jakas elektryka.

bob2000
Sent: 12:45 (10.02)
jezeli wliczasz w te swoja cene material / ja podalem TYLKO robicizne/ to ile wychodzi Tobie ,,na czysto ,, za te lazienka? 300 funtow??/bez urazy/

Marcin Szewczyk
Sent: 14:20 (10.02)
Witam zgodze sie z "bobem" co do faktu,ze konkurencja zaniza ceny natomiast nie bede ich krytykowal poniewaz kiedy tutaj zaczynalem rozwijac swoja dzialalnosc rowniez bylem takim "podcinaczem" dla lokalnych wykonawcow. Wazne by szybko sie umocnic i poznac rynek na tyle by byc jego wartosciowym elementem a nie swiadomym lub nie destruktorem.

Co do twojego pytania to za taka srednia lazienke jesli wszystko jest mniej wiecej w tym samych miejscu "like for like" robocizna to koszt miedzy £2500-£3500 z czego. Zyska dla firmy jest uzalezniony od tego czy dostarczamy materialy na kktorych mozna troche zarobic oraz czy dostarczamy same urzadzenia rowniez niewiele,ale mozna i powinno sie zarobic.

Ostatecznie jesli firma zarobi na lazience £1000 jestem zadowolony.

Zaznacze,ze nie biore bezposredniego udzialu w realizacji projektu (co zwieksza koszta)i podane wartosci sa usrednione dla prostej lazienki.

P.S. Ciesze sie,ze ktos poruszyl temat tego typu bo sa to pomocne informacje rowniez dla tych,ktorzy byc moze dzis jeszcze ten rynek "psuja".

minne
Sent: 16:49 (10.02)
material ze smieciami okolo 300,moze 400 -to podstawowe rzeczy,niezbyt drogie
do tego 7-12 dni pracy po 90 dniowka.ewentualne poprawki po jakims czasie powiedzmy 100.
W najgorzym zalozeniu,przyjmujac ze to 2500 - 400 -1080 -100-zostaje 920.
To chyba nie jest takie straszne?

bob2000
Sent: 20:25 (10.02)
Witam ponownie,nie mam teraz czasu ale wkrotce ,,minne,,podwaze Twoja teze zarobku £920.Nie wyobrazam sobie zrobienia lazienki w 7-12 dni....widac bowiem ,ze Twoj i moj standard pracy musi sie bardzo roznic.Post wkrotce.Pozdrawiam.

janek1
Sent: 16:38 (11.02)
Witam.fajnie ,ze dyskutujemy o tych wszystkich sprawach.Zgadzam sie z Wami wszystkimi i kazdy z Was ma racje.Rozumiem rownierz tych ,ktorzy "podcinaja" cene."Szewcu" bardzo dobrze zobrazowal sprawe psucia rynku. Niestety sam jestem w podobnej sytuacji. Skonczylem remont mieszkania i pech chcial , ze nastepne pomimo bardzo dobrych referencji, dwie prace nie "wypalily".Poniewaz jestem tu zaledwie drugi miesiac ,czyli kontaktow niezawiele, lapie wiec poki co, wszystko co sie da, niekoniecznie w cenie rynkowej.Na koniec pozdrawiam wszystkich i powodzenia zycze

Marcin Szewczyk
Sent: 23:10 (11.02)
Przecietna lazienke planujemy na 2tyg. czyli 12 dni roboczych w zaleznosci od skomplikowania projektu czasem udaje sie zakonczyc w 10 czasem 14. Prace realizujemy etapowo (demolka>hudraulika>przygotowanie scian>plytki>montarz>dekoratorka) w kazdym przypadku jest to 1 osoba.

Wiec jesli mialbym powiedziec czy da sie szybicej? DA! ale taki mamy system i dziala pod warunkiem,ze osoba prowadzaca projekt ma reke na pulsie.

bob2000
Sent: 23:36 (11.02)
No i jestem.Czytalem i czytalem....i oczom nie wierze...ludzie jak robicie lazienka w 12 dni??? Policzmy wiec....dzien pierwszy....demolka...potem....przygotowanie sufitu....elektryka..plastrowanie...przygotowanie scian.../skuwamy tynki i kladziemy zawsze karton gips,sciany maja w ten sposob pion i tam gdzie chcemy osiagamy katy proste ,oszczedzamy potem czas na kleju/ hydraulika /my ZAWSZE CHOWAMY rurki w sciane,NIC NA ZEWNATRZ.ZADNYCH POLEK I PIERDOLEK/ kaloryfer badz towelrail/najczescie w innym miejscu/podloga..playwoood / uzywamy kleju i wkretow ,dzieki temu fuga potem nie peka i podloga jest solidna / potem mamy malowanie sufitu,montaz wanny ewentualnie prysznica,toaleta/ta najczesciej jest jedna w domu wiec na okres kiedy konczymy prace ta musi sluzyc uzytkownikom/ potem plytki...fuga...silikonowanie...itd...ludzie ja nigdy nie skonczylem lazienki w mniej niz 21-24 dni i to pracujac w dwoch przez okolo polowe tego okresu!!! Szewcu ,minnu sami robicie demolke,wynosicie wanne???wszystko pakujcie do skipa?potem SAMI wnosicie karton gips ,ktory przykrecacie do samodzielenie zrobionego stelaza?jestesie plastrarzami?sami go plastrujecie??? elektryke tez robicie sami?a jezeli macie do podlaczenia 9,5 kw prysznic to tez sami ciagniecie zyle 10 kw do piwnicy ,podlaczacie w odpowiedni bezpiecznik wystawiajac certyfikat ?czy robicie w plytkach otwory na rurki przy kaloryferze zeby to wszystko ladnie pozniej wygladalo?czy ipregnujecie fugi????? wystawiacie fakture po robocie??? jezeli odpowiecie na 90% tych pytan :TAK to jestescie albo geniuszami albo ja osobiscie od Was lazienki bym nie przyjal,przepraszam jezeli kogos urazilem.

bob2000
Sent: 23:38 (11.02)
zapomnialem o extractor fan...tez oczywiscie kujecie dziure sami...czy tez lazienka oddycha oknem bo go NIE WSTAWIACIE???

Marcin Szewczyk
Sent: 00:18 (12.02)
W wiekszosci przypadkow wykonumemy wymienione przez ciebie rzeczy,oczywiscie nie wszystkie bo albo jest power shower albo tez go nie ma.

Forum to takie miejsce dyskucji sam ja rozpoczelej chcac sie dowiedziec jak robia to inni wiec Ci odpowiedzialem zgodnie z prawda. Moze zdazyc sie lazienka,ktora bedziemy robic 21 dni "wyrywajac" wszystko i robiac skomplikowany uklad. Natomiast odnosilem sie do "przecietnej" lazienki a ta jak wyglad kazdy budowlaniec z doswiadczeniem w UK wie...

Niestety nie mam 21 dni na wykonanie przecietnej lazienki z prostej przyczyny liczac nawet twoimi cenami 3000-3500 liczba dni 21-24 z czego polola czasu we dwojke to naprawde musi byc porzadny projekt i u mnie taki kosztowalby 5000-8000 z prostej przyczyny mamy spore koszta ja nie wykonuje pracy osobiscie i ostatnia rzecz z takiej zaawansowanej lazienki liczylbym na okolo 2000-2500 zysku dla firmy.

Obawiam sie tez,ze wielu moich klientow na wiadomosc,ze "zamieszkamy" u nich okolo miesiaca juz na wstepie drapaloby sie po glowie tylko nieliczni zrozumieliby dlaczego tak dlugo. Moje doswiadczenia sa takie,ze kiedy pada haslo 2 weeks zaczyna sie kombinowanie klienta jak ten okres skrocic...

bob2000
Sent: 00:24 (12.02)
Mam ekipe zlozona z 3-4 osob wiec w miedzyczasie robimy tez cos innego .W mojej kieszeni wiec zostaje troche grosza.Nie powiedzialem nigdy klientowi ze zrobie lazienke w 14 dni ,nawet jezeli przedluza sie to do mca sa zadowoleni a moj telefon dzwoni.

minne
Sent: 13:10 (12.02)
Ciezko cos napisac.Twoja najlepsza wersja 21dniowek+ 10 dniowek drugiej osoby =31dni
przy cenie 3000 - 35000?Nie stac mnie-poza tym moja cena byla za gotowke podana chcesz powiedziec ze przy powyzszych kosztach wystawiasz jeszcze invoice?I co mozna robic we 2 w lazience 4m2 przez 10dni??
Jezeli ktos ma jedna lazienke/toalete w domu(tu z reguly jes wiecej niz 1) to nie wyobrazam sobie jego zgody na 4 tygodnie prac.
-za przyklad miala byc prosta lazienka - ciagniecie kabla z piwnicy nie bylo w nia wliczone,ani nawet prszynic elektryczny.ale jak juz robimy to dodajemy nawet islolator i nowy bezpiecznik(bo niby "w ktory" wy sie podlaczacie???
-jak juz mamy dziure na wentylator zrobic(bo nie ma istniejacego) to raczej ja wiercimy nie wykuwamy-prosciej i szybciej
-nie uzywam w lazience plasterboardow,chyba ze na sufit
-jezeli sciany wymagaja prostowania-co jest zawsze dodatkiem to tej mojej smiesznej ceny-
rownamy to tynkiem na listwach
-jakiekolwiek prace elektryczne poza wymiana swiatla czy fanu-robi niceic elektryk
chcesz powiedziec ze wy robicie to to sami?czy do 31 dniowek trzeba doliczyc jeszcze koszt i czas elektryka?

Mam nadzieje ze wypowiedza sie jeszcze inni uzytkownicy na temat ich doswiadczen z lazienkami.Poszukalem w sieci zeby zobaczyc jak slugo robia to inni-wychodzi ze okolo 2tygodni....

bob2000
Sent: 10:51 (13.02)
Minne,jezeli rownasz tynkiem sciany ile czsu musi to schnac aby polozyc plytki i te ,,nie odparzyly,,?

wiatek77
Sent: 15:21 (13.02)
do bob2000 Masz bardzo dobre stawki jak na nasze tereny tak trzymaj ja nie moge wyrwac od klieta takich stawek jak ty .Mieszkam w okolicach centrum chandlowego MERY HILL i pracojew promieniu 30 mil. usuniecie starej lazienki+ skucie starych kafli + naprawa tynku + zerwanie arteksu i wygladznie + hydraulika rurki schowane w sciany +pompa zeby zwiekszyc cisnienie w prysznicu + kaloryfer suszarka (wszysyko w innym miejscu niz poprzednio)+ elektryka ,wentylator i kilka swiatelek + okolo 26m glazury + 5m terakoty + wanna + ekran + kibel z szafka + umywalka z szafka + jedna szafka exrta obok umywalki wszystkie szawki wisza okolo 20cm od podlogi + nowe drzwi i listwy.Sam wykonywuje wszystkie prace i nie przekroczylem nigy 12 dni roboczych zazwyczaj jest to 7 do 12 dni max cena £2800 Rrki,zaworki,polaczenia,kable i reszta zwiazana z przygotowaniem scian i podlogi moje pozostale materialy sa zleceniodawcy.

bob2000
Sent: 18:39 (14.02)
doprawdy jestescie geniuszami,albo ja cos robie ,,za duzo,, albo Wy jestescie strusie pedziwiatry...

mariusz
Sent: 13:07 (19.02)
Do Bob2000,

Moze poprostu my pracujemy bardziej wydajnie? Wszystko to kwestia planowania i organizacji pracy. Wiele razy widzialem jak "fachowcy" zapominaja czegos kupic i kierowca traci czas dowozac co raz jakis material a oni siedza bo co maja robic?LOL . Czekaja az np. farba wyschnie.

Az sie boje myslec ile czasu zajelo by Ci i za jaka cene wyremonotowanie kompletne standardowego 3bed house? Moja brygada wykonuje to w 1.5 miesiaca na luzie.(2-3 ludzi)

Strip out, wszytkiego co jest do golego betonu
Odparzenie wszystkich tapet(caly dom)
Pelny rewiring
Pelna hydraulika i ogrzewanie podlogowe na dole
Nowe scinaki i stal
Nowe szafy z debu
Caly dom do plastowania (artex na sufitach)
Wszystkie nowe 9(3 razy FD) drzwi
Kompletne malowanie (kazdy pokoj inny kolor)
Caly dol domu w plytkach ceramicznych ze skirtingiem
Nowa kuchnia wysokiej jakosci z firmowym niemieckim osprzetem
Nowy utility room i lazienka

Pozdrawiam

bob2000
Sent: 22:53 (07.03)
Witam ponownie.Akurat nadazyla sie okazja aby ,,na goraco,, przesledzic moj aktualny projekt robienia lazienki.Dzien po dniu.Bedzie to sadze dobra okazja do tego aby w sposob jasny skonfrontowac to co zostalo pisane na tym forum.Wiec do dziela: lazienka 4,5 m kw ,toaleta,zlew i wanna juz zamontowana,wiec tylko plytkowanie plus hydraulika i malowanie,cena £1270 z materialem ale material mialem ,,zaoszczedzony ,, z pozostalych robot/czasem tak trzeba/wiec nie trace nic :
1 dzien: zburzenie starego drewnianego sufitu/bardzo proste zadanie/ zrobienie nowego drewnianego stelaza ,podlaczenie 4 punktowych swiatel,wkucie nowego kabla pod podswietlane lustro,na sciany tylko pva/klient zdrapal tapete/,obudowa miedzianych rur w narozniku,,,latanie,, dziur bondingiem ,biore na ten dzien do pomocy elektryka,pomaga mi w stelazu ,wynosimy smieci,mam pewnosc ze elektryka jest zrobiona dobrze,pracujemy od 9:30 do 18
2 dzien :plastrowanie sufitu/zajelo mi to 2 godzinki/ hydraulika miala byc prosta,przesuniecie wanny do rogu o okolo 30 cm ,oraz inna ulozenie rur miedzianych kolo zlewu tak aby zmiescily sie pod poleczka ,w sumie zadnych kuc wscianie a skonczylem prace o 18 zaczalem o 8 ,odkrecilem towelrail/ma byc w tym samym miejscu
dzien 3 :czyszczenie papierem sciernych okna i drzwi od wewnatrz/tylko lekkie wygladzenie starej farby/pomalowanie undercoatem,pod koniec dnia pomalowalem na gotowo glossem,poczatek plytkowanie,plytka w cegielke ok 40 cm na 20 cm dwa kolory z tymze przez srodek biegnie ,,borderek,,,,obudowany w listwe aluminiowa.Sciany doscy proste ale niemozliwoscia klejenie ,,na grzebien,,uzywam szybkoschnacego unibondu
dzien 4,5,6,7 kontynuacja plytkowania +malowanie sufitu+zafugowanie calosci oprocz ostatniego rzedu pod sufitem
Jestem na etapie przed 8 dnien ,sadze ze zajmnie mi to jeszcze 2-3 dni,na podloge zamiast plytek ,,linoleum,,ktore klade na 4mm playwooda,co mi pochlania najwiecej czasu?,na pewno okno/lista aluminiowa/docinki/musze zbiegac z pierwszego pietra aby uzywac grindera,fugowanie proste ale musialem ,,odciac,,plytki biale od brazowych tasma papierowa,dosyc czasochlonne,usunalem zlew oraz toalete i docialem playwooda,z zaworka troche posaczylo/nie ja podlaczalem toalete/w sumie musialem wymienc zawor,dodam ze jeszcze ze w 7 dniu wzialem do pomocy kolege ktory zajal sie miedzy innymi mocowaniem polek,lustra,towelrail itd,w sumie nie bedzie mnie to kosztowac gdyz za te dodatkowe polki klienta mi zaplaci tak ze mam na dniowke dla niego.Obecnie mam do wykonczenia: fuga w ostatnim rzedzie plytek pod sufitem,plytki nad oknem,polozenie ,,linoleum na podloge,wysprzatanie itd.Lazienka bedzie skonczona wiec w 10 -11 dni.Finansowo wychodze na lazience bardzo dobrze./cash do reki/ ale szybciej nie dam rady a pracuje minimum 10 godzin. Czekam na komentarze.Ewentualne fotki z pracy moge wrzucic zainteresowanym na maila.Pozdrawiam.

bob2000
Sent: 23:21 (07.03)
Zdjecia z lazienki w mojej galerii.

bob2000
Sent: 23:07 (08.03)
Witam.Jezeli chodzi o stawki duzo zalezy od tego czy jest sie rekomendowanym przez kogos czy nie.Nie w tym rzecz tylko w tempie prac.Jezeli robicie lazienke w 2 osoby od 5 do 8 dni nalezy wiec/przyjmujac /ze robisz lazienke sam pomnozyc przez dwa plus dodac przynajmniej dzien lub dwa/w 2 robi sie znacznie szybciej/czyli wyszloby mi od 12 do 18 dni .Myle sie?

« previous page [1]  2 next page »
buduj.co.uk © All rights reserved   tworzenie stron www